PROJEKT SZCZĘŚLIWE ŻYCIE | Etap 2: zaufanie do życia

życia

Witajcie Kochani, przed nami kolejny etap budowania swojego szczęśliwego życia. W poprzednim wpisie: PROJEKT SZCZĘŚLIWE ŻYCIE | Etap 1: pożegnanie z przeszłością (klik), zostawiliśmy za sobą cały bagaż doświadczeń, który często u wielu osób powoduje, że nie mogą ruszyć naprzód. Jaki jest kolejny krok do bycia SZCZĘŚLIWYM CZŁOWIEKIEM? Zaufanie do życia. Dlatego właśnie tej kwestii będzie dotyczył dzisiejszy wpis.

PROJEKT SZCZĘŚLIWE ŻYCIE
Etap 2: zaufanie do życia

WSZYSTKO DZIEJE SIĘ PO COŚ

Każda sytuacja w Twoim życiu ma jakiś sens. Nic nie dzieje się bez przyczyny. Czasami trudno jest nam  „zapanować” nad życiem. Czasami wydarza się coś, nad czym nie mamy kontroli, czego wolelibyśmy uniknąć i nie mieć styczności z tym, co nam się przytrafiło. W takim momencie niezmiernie ważne jest uświadomienie sobie, że WSZYSTKO, co nas spotyka, JEST NAM POTRZEBNE. 


ZAUFANIE DO ŻYCIA

Nasz byt powinien opierać się na zaufaniu do życia, zaufaniu do Boga, siły wyższej, która czuwa nad wszystkim, co dzieje się w naszym życiu.

Zaufanie do życia to przekonanie, że każdy dzień, każda rozmowa, sytuacja, załatwione sprawy, pomyślne przedsięwzięcia, a także drobne porażki są nam pisane. Zrozumienie tego oraz pogodzenie się z tym, że nad każdym naszym krokiem, który stawiamy w swoim życiu, Ktoś czuwa, jest drogą do szczęścia.


WIARA I NADZIEJA

Zaufanie do życia wiąże się również z wiarą oraz nadzieję. Bardzo często, gdy jest nam, ciężko, gdy coś złego wydarza się w naszym życiu, zastanawiamy się, czemu tak jest, czemu to nas spotyka…? Sama znam to z własnego doświadczenia, gdyż wielokrotnie zadawałam sobie te pytania i szukałam odpowiedzi. Nie potrafiłam zrozumieć i chyba nawet nie chciałam zrozumieć. Kiedy byłam młoda i coś nie szło po mojej myśli, tylko dodatkowo raniło moje serce, czy to w związku, czy z chęcią dokonania czegoś wielkiego, zastanawiałam się, czemu tak się dzieje… Czemu to mnie spotyka…

W końcu przestałam na siłę szukać odpowiedzi i użalać się nad sobą, a zaufałam Bogu i życiu.

Taka postawa nie oznacza, że już od teraz wszystko będzie szło po naszej myśli, a na swoim koncie będziemy mieli same powodzenia, a porażki będą omijały nas szerokim łukiem. Taka postawa oznacza, że mimo tych wszystkich trudności mamy wiarę, nadzieję i głęboko w sercu ufamy, że te sytuacje są nam potrzebne, że dzięki nim nabieramy życiowej mądrości oraz doświadczenia, dzięki któremu będziemy bardziej dojrzali, odpowiedzialni, pokorni oraz cierpliwi.


W SŁABOŚCI TWOJA SIŁA

To właśnie w słabości tkwi Twoja największa siła, która może zaprowadzić Cię do czegoś wspaniałego i wyjątkowego, musisz tylko wyraźnie postanowić i zdecydować, że nie będziesz tkwiła całe życie w tej słabości i swojej niemocy, a zaczniesz sama świadomie zmieniać swoje życie i sytuację, w której się znajdujesz, mając całkowite zaufanie do życia, czyli do tego, że wszystko, co spotyka Cię na Twojej życiowej drodze, ma znaczenie. Jest to takie przysłowiowe:

nic nie dzieje się bez przyczyny.


ZAUFANIE DO ŻYCIA A SZCZĘŚCIE

Przyjmując postawę całkowitego zaufanie względem tego, że Twoje życie toczy się tak, jak powinno i wszystko wydarza się w Twoim życiu w najbardziej odpowiednim dla Ciebie momencie, prowadzi do tego, że jesteś szczęśliwa. Nie masz w sobie ciągłego smutku, żalu, pretensji do świata oraz innych ludzi, że spotyka Cię właśnie taki, a nie inny los.

 • Zaufaj więc życiu i Bogu;
 • Bądź wdzięczna za wszystko, co Cię spotyka;
 • Zawsze miej nadzieję na lepsze jutro w tych najtrudniejszych chwilach swojego życia.

życiaBĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Serdecznie zapraszam do obserwowania mnie na moich kanałach social media:

Myślę, że poniższe wpisy również mogą przypaść Ci do gustu:

 1. TOP 5 kosmetyków do MAKIJAŻU BRWI | uroda;
 2. Sandały na LATO 2017 – HIT SEZONU | moda;
 3. PEREŁKI CZERWCA | Nail Room, Dr Irena Eris, L’Oreal, Atelier Podróży;
 4. Ciężka PRACA a SUKCES | motywacja;
 5. 20 pozytywnych nawyków, które odmienią Twoje życie.

Komentarze: 13

 1. Nadzieja na lepsze jutro, jak najbardziej wskazana, podobnie jak radość z drobnych rzeczy codzienności, jak wiele daje pozytywne nastawienie. 🙂
  Bookendorfina

 2. Oj życie nie raz nam kłody rzuca pod nogi, wiem coś o tym całkiem nieźle. Niby wiesz, że masz być dobrej myśli, że wszystko będzie dobrze i przecież tak na pewno się zdarzy. Ale w pewnym momencie zaczynasz szczerze w to wątpić i właśnie pytanie, co wtedy? Dać sobie czas i zaufać? Czasami to mega trudne.

  1. Samo życie jest trudne, taki jest jego senes – jednego ranka budzisz się rano, masz mnóstwo energii, słońce uśmiecha się do Ciebie szeroko, życiu mogłabyś krzyknąć „CHWILO TRWAJ, JESTEŚ PIĘKNA”, a innego masz wrażenie, jakby grunt zatrząsł Ci się pod nogami.
   Oba poranki znam doskonale.
   I chyba to doświadczenie życiowe doprowadziło mnie do stwierdzenia, że każdy z tych poranków jest mi potrzebny i ze spokojem przyjmuję każdy z nich, nieustannie mając wiarę i nadzieję.
   Ślę mnóstwo ciepła 🙂

 3. Świat Toli says: Odpowiedz

  Mądry post.

 4. Słuszne spostrzeżenia. Świetnie, że tu trafiłem.

  1. Dziękuję, ja również cieszę się, że mogę Cie tutaj gościć w tym moim małym świecie 😁

 5. Pozytywne nastawienie do życia jest bardzo ważne.

  1. Zgadzam się! Kiedy nastawiamy się pozytywnie do życia, automatycznie spotykają nas pozytywne rzeczy 🙂 Oczywiście nie zawsze, przychodzą chwile trudne i smutne, ale wtedy warto mieć wiarę i nadzieję, że po każdej burzy wychodzi słońce i każde doświadczenie jest nam potrzebne.
   Pozdrawiam Olga!

 6. Mam inne przekonanie co do tego jak wygląda kwestia czuwania nad naszym życiem, ale myślę, że ogromnym plusem jest to, że piszesz wprost o swojej religijności- to temat, który rzadko pojawia się w blogosferze 😉

 7. Mi takiego zaufania bardzo brakuje. Na sile probuje zmieniac cos co i tak nie ma sensu, nie potrafie zaakceptowac ze wszystko dzieje sie po cos. Duzo pracy przede mna.

 8. Wdzięczność jest bardzo ważna, bez niej jakoś tak żyje się nieświadomie mam wrażenie. Nie dostrzegamy ile mamy i jakie wspaniałe rzeczy nas spotykają 😉

 9. Jestem realistką, wiem że na prawie wszystko mam wpływ, a jesli nie mam wpływu … no to nie mam. Nie pokładam wiary w los, tylko w umiejętności i okazje 😉

 10. Ja po prostu z każdej nawet trudnej sytuacji staram się wyciągnąć lekcje . Wierzę, że nic nie dzieje się bez przyczyny. Nie przypadkowo spotykamy danych ludzi na swojej drodze,zdarzenia itd. Choć z drugiej strony jeatem dużą zwolenniczką wewnętrNwgo umiejscowienia kontroli myśle że te dwa podejścia nie muszą się wykluczać😍

Dodaj komentarz