PROJEKT SZCZĘŚLIWE ŻYCIE | Etap 1: pożegnanie z przeszłością

pożegnanie z przeszłością

PROJEKT SZCZĘŚLIWE ŻYCIE | Etap 1: pożegnanie z przeszłością

Czy znasz osobę, która nie pragnie być szczęśliwa? Której odpowiada bycie przygnębionym, smutnym i bez chęci do życia? Czy Ty miewasz takie momenty, w których nie czujesz się szczęśliwy? Czy chciałbyś poczuć wolność, radość, szczęście, zmienić myślenie i ruszyć ze swoim życiem do przodu? Jeżeli tak, to jesteś w idealnym miejscu. Patrząc na świat, zauważyłam, że KAŻDY na tej ziemi dąży do jednego: BYCIA SZCZĘŚLIWYM CZŁOWIEKIEM.

Szczęśliwym w pracy, w domu, w szkole, czy też na uczelni, w rodzinie. Szczęśliwym w życiu, które wiedzie. Aby pomóc tym, którzy chcą poczuć na nowo wiatr szczęścia we włosach i chcą odnaleźć szczęście w sobie, gdyż ono jest w każdym z nas, tylko trzeba pomóc sobie wydobyć je na zewnątrz, postanowiłam stworzyć PROJEKT SZCZĘŚCIE. Dzisiaj zapraszam Was na pierwszy etap, jakim jest POŻEGNANIE Z PRZESZŁOŚCIĄ. Koniecznie dajcie znać w komentarzach, co myślicie o samej inicjatywie oraz o Waszych spostrzeżeniach na temat szczęśliwego życia 🙂 A także podzielcie się tym wpisem z innymi, by jak najwięcej osób mogło dotrzeć i wziąć udział w Projekcie Szczęście.

PROJEKT SZCZĘŚLIWE ŻYCIE
Etap 1: pożegnanie z przeszłością

Nikt nie jest w stanie zrobić kolejnego kroku naprzód, kiedy ciążą na jego barkach kamienie doświadczeń i przykrych sytuacji z przeszłości. Musisz uwolnić się od tego, co było. 

 • Zostaw za sobą to, co przyniosło Ci kiedyś szczęście i radość.
 • Zostaw za sobą to, co było dla Ciebie krzywdzące i przykre.

Postaw ogromną linię między tym, co już było, a tym, co jest dzisiaj. Nie patrz za siebie, nie porównuj tego, co robisz i gdzie jesteś teraz, z tym, co robiłeś i gdzie byłeś kiedyś. Nieustanne cofanie się wstecz niszczy Twoje życie w ten sposób, że nie pozwala Ci patrzeć przed siebie, nie zauważasz zarówno tego, co masz i co możesz zrobić TU I TERAZ, jak i nie dostrzegasz możliwości, które stoją przed Tobą.

Sylwia Szutko


POŻEGNANIE Z PRZESZŁOŚCIĄ I ZAUFANIE DO ŻYCIA

Szczęścia nie znajdziesz w przeszłości, ono jest tu i teraz oraz przed Tobą. Szczęście polega na tym, że masz zaufanie do życia. Jest to zaufanie, że cokolwiek, co wydarzyło oraz wydarzy się w Twoim życiu, ma sens i dzieje się po coś. Takie typowe:

Nic nie dzieje się bez przyczyny.

A Ty idziesz dalej przed siebie, widząc, jak wiele wspaniałych chwil jest przed Tobą i jak wiele już masz, będąc w tym miejscu, w którym jesteś dzisiaj 🙂

Podobnie jest z osiągnięciem sukcesu. Nikt nie osiągnie sukcesu, jeżeli będzie widział tylko swoje porażki i będzie cofał się do tyłu, rozpamiętując to, co już przeminęło. A także nikt nie osiągnie sukcesu, jeżeli spocznie na laurach i będzie żył jedną nagrodą, którą osiągnął kilka miesięcy, czy lat wstecz.


Szczęście masz w sobie TU I TERAZ.

 • Nie marnuj swojego życia, dostrzegając błędy przeszłości.
 • Odetnij się od nieprzyjemnych sytuacji, zdarzeń, ludzi i myśli, gdyż to już więcej nie wróci.

Zrób wszystko, by żyć pełnią życia, dając sobie prawo do szczęścia, spełniania swoich marzeń i dążenia do wspaniałego życia w tej właśnie chwili i patrz z wiarą oraz nadzieją w przyszłość, widząc, ile cudownych rzeczy możesz zrobić, ile możesz osiągnąć i czego możesz dokonać. 

To właśnie jest pierwszy etap do szczęścia.

Zrozumienie, że czasu się nie cofnie, więc nie warto wylewać łzy, wspominając przeszłe wydarzenia. A patrzeć z wdzięcznością na to, co jest tu i teraz oraz na to, co nas spotka. A każdego z nas spotyka szczęście na każdy kroku, trzeba tylko umieć je dostrzegać, ale o tym w następnym wpisie 🙂

Pozdrawiam Was serdecznie, całuję i ściskam mocno 🌷

pożegnanie z przeszłością


BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Wskakuj tutaj:

Myślę, że poniższe wpisy również mogę Cię zainteresować:

 1. 20 pozytywnych nawyków, które odmienią Twoje życie;
 2. Jak zawsze wyglądać dobrze? | SEKRETY DOSKONAŁEGO WYGLĄDU;
 3. List do Kobiet | Jesteś cudem;
 4. 5 sposobów, jak nauczyć się wstawać rano;
 5. Jak osiągnąć SUKCES? 

Komentarze: 8

 1. kontrowersyjna says: Odpowiedz

  A czy szczęśliwe życie nie opiera się także na doświadczeniu jakie dotychczas zebraliśmy? Czy życie nie polega na tym, że mamy przystosować się do wzlotów i upadków? By z tego co dobre mieć radość, a z tego co przykre wynieść wnioski na przyszłość?
  Moim zdaniem człowiek nie potrafi odciąć się od przeszłości jedną decyzją, z dnia na dzień. Wręcz składamy się z naszych wspomnień. Zresztą, idąc tokiem Twojej dedukcji, skoro każdego dnia mamy postawić grubą kreskę między wczoraj a dziś, to jaki sens ma planowanie swojego czasu, skoro jutro to dziś będzie już nieważne?
  A wampiry emocjonalne zawsze wracają.

  1. Moja Droga,
   Owszem szczęście to również zbiór momentów z przeszłości oraz owszem życie polega na tym, żeby z cieszyć się wtedy, gdy spotka nas szczęście, a także umieć wyciągać wnioski z tych trudnych momentów, które nas spotkały. Często mawiam, że życie jest szczęśliwym cierpieniem i dopiero wtedy, gdy to zrozumiemy, będziemy mogli świadomie, w pełnym zaufaniu do wszystkiego, co się dzieje w naszym życiu kroczyć przez nie dalej.

   Jednakże czym innym jest żyć tu i teraz, planować z nastawieniem na powodzenie, być chodzącą pozytywną energią, a czym innym jest żyć non stop żałując tego, co stało się kiedyś, wracając do tego, co już przeminęło, rozpamiętując i cofając się myślami wstecz zamiast być wdzięcznym za to, co mam teraz, za to, co było i za to, co mnie spotka jutro – a ja właśnie na temat takiego pożegnania z przeszłością piszę 😉
   Mam nadzieję, że już teraz dostrzegasz różnicę.

   Pozdrawiam ciepło,
   Sylwia :))

   1. Kontrowersyjna says: Odpowiedz

    Dostrzegam tę różnicę, spokojnie.
    Jednak każdy jest inny i potrzebuje mniej lub więcej czasu na „ogarnięcie” się.

 2. Chcąc być szczęśliwym musimy zażegnać przeszłość, pogodzić się z tym co było i przestać rozpamiętywać smutki, krzywdy. Z tym wiąże się wybaczenie, to trudny, ale bardzo ważny krok 🙂

 3. aleksandraanna says: Odpowiedz

  Super post ! Trafiony w 10! Ja polecam Ci książkę „Zatrzymać dzień” – tam znalazłam wiele cennych wskazówek motywacyjnych, nauczyłam się doceniam to co mam. Książka otworzyła mi też oczy na wiele spraw…. Szczerze polecam!
  Pozdrawiam

  1. Hej Ola! Dziękuję za miłe słowa i polecenia książki 😉 To jak pozytywnie wpłynęła na Ciebie, jeszcze bardziej zachęca mnie do tego, żeby po nią sięgnąć.
   Jeszcze raz serdeczne podziękowania i uściski ślę! Pozdrawiam 😉

 4. Lubię Twoje wpisy bo są ciepłe i przpelnione taka radością i nadzieja na lepsze jutro.
  Bardzo mnie motywujesz. Z wypiekami na twarzy oczekuje kolejnego wpisu z tej serii.
  Pozdrawiam gorąco.

  1. Dziękuję za tak miłe słowa, są one dla mnie motywacją, by dalej wkładać całe serce w prowadzenie bloga.
   Wpis z tej serii pojawi się w weekend, prawdopodobnie w sobotę. Natomiast zapraszam również w środę – pojawią się nowości z innej kategorii wpisów.
   Pozdrawiam serdecznie,
   Sylwia 🙂

Dodaj komentarz