5 najważniejszych pytań w Twoim życiu | SAMOŚWIADOMOŚĆ

SAMOŚWIADOMOŚĆ jest drogą do szczęścia. 5 najważniejszych pytań w Twoim życiu, które pomogą Ci określić:  Jak bardzo znasz siebie samą? Jak bardzo jesteś świadoma swoich pragnień i marzeń? Czy wiesz, do czego w życiu dążysz? Co o sobie myślisz? I przede wszystkim, czy znasz siebie, czy wiesz, kim jesteś?

Pi razy drzwi, około 80% osób na zadane przez kogoś pytanie: „Kim jesteś?”, nie wie, co odpowiedzieć. Z jednej strony pytanie to wydaje się banalne, ale z drugiej, gdy mamy sytuację, w której po kolei każda osoba ma się przedstawić i powiedzieć o sobie kilka zdań, nagle jesteśmy przykuci niczym do ściany, nasze ręce zaczynają się pocić i nerwowo zastanawiamy się, co mamy powiedzieć, kim my tak naprawdę jesteśmy.

Dzisiaj chciałabym pokazać Wam, jak ważna jest w naszym życiu samoświadomość, życie w zgodzie ze sobą i odkrywanie swoich pragnień. Brak samoświadomości zatrzymuje nasz rozwój. Nie znając siebie, poruszamy się w życiu niczym z chustką przywiązaną na oczach, nie wiemy dokąd mamy iść, co mamy zrobić i jakie decyzje będą tymi właściwymi. Zatem samoświadomość to rozwój. To droga, która pomaga Ci iść z czystym sumieniem przez życie, bo wiesz, że znasz siebie, wiesz, do czego zmierzasz i robisz wszystko, by przeżyć to życie jak najlepiej.

Nasze życie to droga, która spotyka tysiące zakrętów.
Czasami jest tak, że zatrzymujemy się na rozdrożu takich dróg i nie wiemy, którą ścieżką pójść dalej. Przypominając sobie w takim momencie, kim jesteśmy, dokąd zmierzamy,
co jest dla nas najważniejsze w życiu, samoistnie wkroczymy na właściwą ścieżkę,
ale żeby tak było, musimy faktycznie ZNAĆ SIEBIE. 


5 najważniejszych pytań w Twoim życiu
SAMOŚWIADOMOŚĆ

1. KIM JESTEM?

Weź do ręki czystą białą kartkę, długopis i odpowiedz sobie na to pytanie. Jak siebie postrzegasz? Co sama o sobie myślisz? Czy kochasz siebie, czy może nienawidzisz?

Nasze własne życie powinno być dla nas najcenniejsze i najważniejsze. Będąc dobra dla siebie, będziesz dobra dla innych. Nienawidząc siebie, cały świat, chociażby usłany był pięknymi różami, będzie dla Ciebie brzydki, ponury i okropny. Myśląc o sobie negatywnie, rujnujesz siebie i swoje życie, które jest darem.

 • Powinnaś być dla siebie swoją najlepszą przyjaciółką, o którą troszczysz się najlepiej, jak tylko potrafisz.
 • Powinnaś kochać i szanować siebie, gdyż wtedy będziesz prawdziwie kochać i szanować innych.

2. CZEGO PRAGNĘ?

Otwórz swoje serce.
Zobacz, jakie pragnienia w nim skrywasz i pozwól im wyjść na zewnątrz.

Osoba, która nie wie, czego pragnie, nie umie podejmować właściwych decyzji, ulega presji, jest zagubiona i sama nie wie, czego w życiu chce. Dokładne określenie swoich pragnień sprawia, że łatwiej jest nam poruszać się w świecie, robić to, co podpowiada nam serce. Zając swoje pragnienia, ufasz swojej intuicji, bo wiesz, że Twój umysł wie, czego pragniesz.

Czasami jest również tak, że nam się wydaje, że coś jest nam naprawdę potrzebne i na siłę staramy się coś zrobić, coś mieć, a w rzeczywistości być może wcale nie jest nam to pisane. W tym momencie ważne jest również zawierzenie całego swojego życia i wszystkich swoich pragnień Bogu oraz zostawienie właśnie Jemu możliwości czynienia cudów w swoim życiu. Można ująć to schematem:

Jest tak + pragnę, aby było tak + Jezu Ty się tym zajmuj = SZCZĘŚLIWE ŻYCIE ❤


3. JAKIE SĄ MOJE MARZENIA, JAKI MAM CEL?

Wypisz wszystkie swoje marzenia, które chciałabyś, aby się spełniły i zacznij je spełniać 🙂

Wypisz wszystkie cele w swoim życiu, określ je bardzo dokładnie i krok po kroku rób wszystko, aby je osiągnąć 🙂

Łatwo możesz zauważyć, że z tych dwóch zdań powyżej wynika DZIAŁANIE. Gdyż niestety nic się samo nie wydarzy. Potrzeba ogromnie dużo pracy, samozaparcia, motywacji i cierpliwości w dążeniu do swoich planów i celów. Wspomnę tutaj o zasadzie 3 D, gdyż uważam, że jest ona kluczem do sukcesu.

ZASADA 3 D
Decyzja + Dyscyplina + Determinacja = SUKCES

Ale żeby móc spełniać swoje marzenia, dążyć do wyznaczonego celu, MUSISZ JE MIEĆ. Musisz mieć samoświadomość swoich pragnień, marzeń i tego, do czego w życiu dążysz. A później dzień po dniu, świadomie,  z wiarą, że się uda, nadzieją, że każda burza kiedyś minie, konsekwentnie i z pełną odpowiedzialnością robić wszystko, by móc być spełnionym oraz szczęśliwym człowiekiem. 


4. CO CHCIAŁABYM ZMIENIĆ?

Samoświadomość pozwala nam na podejmowanie zmian w swoim życiu.

Zrób listę tego, co chciałabyś zmienić. Może to być, np.:

 • utrata zbędnych kilogramów;
 • zmiana mieszkania;
 • odejście od swojego partnera;
 • poznanie kogoś bliskiego, z kim mogłabym spędzić resztę życia;
 • nowy samochód;
 • odejście z pracy;
 • zadbanie o siebie;
 • lepsze odżywianie.

Każdy z nas chciałby coś zmienić. A więc powiedz sobie, że CHCĘ TO ZMIENIĆ I ZMIENIĘ TO. Mimo iż możesz mieć tysiące przerażających myśli, mówiących Ci, żeby jednak nic nie zmieniać, bo to może być niebezpieczne, trudne, nieprzyjemne i bolesne.

Każda zmiana jest nowym początkiem.

Koniec pewnego etapu w Twoim życiu to początek nowej drogi, która owszem na początku może być ciężka, trudna i pełna wybojów, ale z biegiem czasu zauważysz, że była to wspaniała decyzja, gdyż teraz dusząc się w tej złej sytuacji, w której tkwisz, z miesiąca na miesiąc będziesz dusić się jeszcze bardziej. Nie mów sobie, że już tyle wytrzymałaś, to wytrzymasz jeszcze trochę… Odetnij te liny, które rujnują Ci życie i już TERAZ PODEJMUJ DECYZJĘ O ZMIANIE. 

Obiecuję Ci, że nie pożałujesz.


5. JAKIE SĄ MOJE NAJWAŻNIEJSZE WARTOŚCI W ŻYCIU

Wartości kształtują naszą samoświadomość. Pomagają podejmować decyzje i twardo odmawiać tego, z czym się nie zgadzamy.

Określ, co jest dla Ciebie najważniejsze i kieruj się swoimi wartościami.Drobne słówko, dla tych, którzy nie wiedzą, co dalej zrobić ze swoim życiem:

Moje Drogie, bądźcie spokojne i cierpliwe. Życie samo pisze nam scenariusze, a my możemy jedynie określić jego zarys, więc otwórz swoje serce i określ, jak chcesz przeżyć to życie, co jest dla Ciebie najważniejsze, czego pragniesz, do czego dążysz, jaki masz cel i żyj tak, by być najszczęśliwszą Kobietą na świecie. Daj sobie prawo do szczęścia. Zmieniaj sytuacje, które Cię niszczą i sprawiają, że czujesz się zniewolona. Wierz, że wszystko, co dzieje się w Twoim życiu ma sens i nad wszystkim czuwa Ten na górze. Miej nadzieję podczas każdej wewnętrznej burzy w swoim życiu, że znowu wyjdzie słońce.

Życie jest szczęśliwym cierpieniem. 

Witaj każdy dzień uśmiechem. Kładź się spać z wdzięcznością za wszystko, co Cię spotkało. Kochaj siebie. Stawiaj swój rozwój oraz własną samoświadomość na pierwszym miejscu, gdyż tylko żyjąc w zgodzie z samą sobą, możesz żyć w pełnej zgodzie z innymi.

Sylwia Szutko samoświadomość


DOŁĄCZ DO GRONA OBSERWATORÓW!

Wskakuj tutaj, jeżeli chcesz być na bieżąco:

Myślę, że poniższe wpisy również mogę Cię zainteresować:

 1. 20 pozytywnych nawyków, które odmienią Twoje życie;
 2. Jak zawsze wyglądać dobrze? | SEKRETY DOSKONAŁEGO WYGLĄDU
 3. List do Kobiet | Jesteś cudem
 4. 5 sposobów, jak nauczyć się wstawać rano;
 5. Jak osiągnąć SUKCES? 

Pozdrawiam Was gorąco, całuję i ściskam mocno! ❤️

Komentarze: 14

 1. Dobre pytanie to podstawa na początku nowego etapu

 2. Kasia Lorenc says: Odpowiedz

  Czasami odpowiedzi na najważniejsze pytania wcale nie są proste

 3. Warto odpowiedziec sobie na te pytania. Dowiemy sie gdzie jestesmy i dokad zmierzamy 🙂

 4. Czasem dojście do właściwych odpowiedzi zajmuje ludziom wiele lat, bo też i oni sami podlegają duchowym zmianom. 🙂
  Bookendorfina

 5. To zaskakujące. Pytania brzmią prosto, łatwo, banalnie nawet. A odpowiedź? Potrafi spędzić sen z powiek! Ale to ważne, by na nie odpowiedzieć. Ja jestem z siebie dumna. Mam 21 lat i z pełną odpowiedzialnością, na dzień dzisiejszy, potrafię sobie na nie odpowiedzieć. Choć pewnie już za chwilę będzie trzeba to wszystko zweryfikować 🙂

 6. Bardzo spodobała mi się zasada 3D „Decyzja + Dyscyplina + Determinacja = SUKCES”. Teraz już wiem, czego mi brakuje, by osiągnąć sukces!

 7. Cześć, Hero 🙂
  Jakiś czas temu pisałam Ci, że dzięki Twojej motywacji zaczęłam wstawać wcześniej i powoli się do tego przyzwyczajam. Dziś chcę Ci powiedzieć, że dokonałaś cudu.
  Ja, naczelny śpioch tego świata walczący do tej pory o każdą dodatkową sekundę snu, kochający łóżko ponad wszystkie inne dobra doczesne, zrezygnowałam ze swojej życiowej miłości. Przestałam długo spać. Wstaję tak wcześnie jak to możliwe, uczę się albo po prostu wychodzę na poranny spacer. Odmieniłaś moje życie, Hero.
  Mam w sobie więcej siły, więcej werwy, czerpię więcej radości z każdego dnia. Nawet kiedy zdarza mi się położyć dopiero po czwartej, budzik obowiązkowo musi zadzwonić, jeśli nie o siódmej, to trochę później, żeby się nie wykończyć. Ale nie odsypiam.
  Biorąc pod uwagę to, jak bardzo bolesnym doświadczeniem dla mojego kręgosłupa było 10 godzin snu, chyba go uratowałaś. Jesteś prawdziwą bohaterką 😉
  D Z I Ę K U J Ę <3

 8. Jakie są moje marzenia? Właśnie zredefiniowałam je po piętnastu latach, czas na nowe zmiany. 🙂

 9. Warto zadawać sobie te pytania co jakiś czas, bo odpowiedzi zmieniają się z czasem, z wiekiem, z doświadczeniami…

 10. Podążanie tropem najważniejszych wartości w życiu człowieka to pilnowanie esencji życia. 🙂

 11. Czasem warto zatrzymać się i rzeczywiście dokonać autorefleksji. Najważniejsze jednak to działanie 🙂

 12. to prawda, że ciężko jest odpowiedzieć, kim jestem. albo brakuje mi słów, albo mogłabym mówić i mówić i mówić, a z tego też zbyt wiele nie wynika.

 13. Jedno jest pewne, choćby nie wiem jak pędził świat wokół czasami trzeba zwolnić… a jeśli i to nie pomaga to wręcz się zatrzymać i przypomnieć sobie jakich odpowiedzi udzieliłam samej sobie na te pytania na początku drogi.
  Ja wzbogaciłabym to o jeszcze jedno pytanie: czy jestem w miejscu, które spędzało mi sen z powiek? Czy nadal podążam ścieżką, którą obrałam na początku?

  Jedno jest pewne Hero, o samą siebie TRZEBA ZAWALCZYĆ choćby nawet z całym światem!

 14. Wow! Piękny post. Podoba mi się Twój blog i sposób pisania 🙂 Wydaje mi się, że samoświadomość albo da się wypracować, albo jakoś do niej dorosnąć, chociaż niektórzy nawet w starszym wieku gubią się np. w tym co jest dla nich ważne. Nasze możliwości są nieograniczone jedyne co trzeba zrobić do nie poddawać się. Ostatnio przeczytałam, książkę opisującą prawdziwą historię chłopca i dzięki niej nabrałam więcej wiary w to, że jak nam bardzo zależy to uda się dojść do celu nawet, gdy dla innych wydaje się to niemożliwe. Książka nazywa się” Zatrzymać dzień”. Serdecznie polecam 🙂

Dodaj komentarz