List do Kobiet | Jesteś Cudem

Fashion Hero

Witajcie Moje Drogie, dzisiaj, 8 marca 2017 roku, jest NASZ DZIEŃ, z tego względu pragnę poświęcić nieco więcej uwagi Płci Pięknej i skierować specjalny List do Kobiet. 🙂

W liście pragnę wskazać Wam, jak ogromne znaczenie na tym świcie ma to, że istniejemy, że jesteśmy Kobietami, że mamy swoje miękkie serca, wrażliwość, spokój i ciepło. Chciałabym uświadomić Wam, jak bardzo wartościowe jesteście oraz wymienić kilka cech Kobiet, które jak mniemam, gdzieś giną w tym społeczeństwie, a są niesamowicie ważne i cenne. Nie da się ukryć, że świat przekręcił się do góry nogami, wiele osób pogubiło się w tym gąszczu negatywnych przekonań i wmawiania, że trzeba żyć na całego, zostawiając za sobą wszystkie wartości oraz że nie należy zwracać uwagi na to, czy Kobiecie coś wypada, czy też nie.

Mam ogromną nadzieję, że ten List do Kobiet uświadomi Wam:

 • jak bardzo wartościowe jesteście;
 • ile macie w sobie pokładów dobra i miłości;
 • ile znaczycie na tym świecie;
 • jak piękne jesteście;
 • jaka jest rola Kobiet w życiu;
 • że JESTEŚCIE CUDEM.

List do Kobiet


List do Kobiet 

JESTEŚ CUDEM

Właśnie Ty jesteś cudem tego świata! ❤️

To my, jako Kobiety posiadamy ogromną wrażliwość, umiemy wprowadzić ciepłą atmosferę, pełną miłości w domu i wszędzie tam, gdzie się znajdujemy. Swoją delikatnością, skromnością, dobrocią okazywaną innym, pomocą i pozytywną energią jesteśmy niczym anioły na tej ziemi. 😇 Każda Kobieta to Cud Boga, który jaśnieje Jego pięknem. 

Dlatego chciej żyć tak, aby ludzie po spotkaniu z Tobą byli jeszcze bardziej szczęśliwi, zmieniaj świat swoim ogromnym sercem i dąż do tego, by każda osoba, która Cię pozna mogła powiedzieć: „Jak dobrze, że spotkałem kogoś takiego w swoim życiu. Ona jest cudowną Kobietą, która daje mi radość, nadzieję, wiarę oraz miłość”. Dziel się z innymi wszelkimi darami oraz łaskami, którymi zostałaś obdarzona, a zwróci Ci się to podwójnie.

JESTEŚ ŚWIATŁEM

Kobieta powinna być światłem dla innych, paląca się świecą, która rozświetla wszystko, co się wokół niej znajduje. W większości, to właśnie Kobieta odpowiada za ognisko domowego ciepła, jako matka oraz żona dba o to, by nikomu z domowników niczego nie brakowało. Z pomocą swojego męża oraz dzieci, gdy panuje między nimi wzajemna troska o siebie, potrafią stworzyć prawdziwą, silną i kochającą się rodzinę.

Pielęgnuj w sobie to światło, puszczaj innym promyki radości i pozytywnej energii. Bądź drogowskazem dla zagubionych i przewodniczką miłości. Dawaj innym Kobietom przykład, że warto być prawdziwie skromną, delikatnie skrytą, kochającą swoją rodzinę, partnera i innych ludzi Kobietą, która jednocześnie spełnia swoje marzenia. ❤️

URZEKAJĄCA

Piękna Kobieta = Dobra Kobieta 🙂
Bardzo, a to bardzo brakuje we współczesnym świecie Kobiet, które przez swoją duszę pragnęłyby być zauważone, docenione i piękne. Wiele Kobiet uważa, że nie zakładając obcisłej, krótkiej sukienki przypominającej bardziej tunikę bądź bluzkę, niż sukienkę, ogromnych szpilek, tonę biżuterii i najmocniejszego do granic możliwości makijażu, nie będą mogły spodobać się innym, w tym przede wszystkim Mężczyznom. Tymczasem prawdziwy Mężczyzna, doceni w niej naturalność i skromność.

Piękna Kobieta, nie musi nikomu udowadniać tego, że jest Piękna. Ona to wie i KAŻDA z nas powinna to wiedzieć, gdyż JESTEŚMY PIĘKNE, takie zostałyśmy stworzone.🙏 Mimo że mamy kilkanaście wad w sobie, parę kompleksów to i tak jesteśmy piękne 😉

Trudno jest nam to sobie uświadomić, mamy ogromne przekonanie niedowartościowania, własnej niższości i beznadziejności. Dlatego na siłę staramy się to wszystko zakryć… A niepotrzebnie, gdyż prawdziwe piękno jest w nas od samego początku naszego istnienia.

Kochaj siebie taką, jaka jesteś. Zobacz, ile wyjątkowości jest w Tobie!
I najważniejsze: URODA NIE STANOWI O NICZYM, GDY NIE JEST URODĄ SERCA! ❤️❤️❤️

DBAJ O SIEBIE

Będąc cudem tego świata, nie możesz się zaniedbywać 😉 Pamiętaj o swoich potrzebach, staraj się być dobra dla siebie, kochaj swoje ciało, kochaj swoje drobne wady i podkreślaj swoje atuty. Ubieraj się tak, by delikatnie akcentować swoje kobiece piękno, a pamiętaj, by emanować pięknem duszy, czyli dobrocią serca. Połączenie skromności z dbaniem o siebie  i miłością, sprawią, że będziesz jaśniała, niczym gwiazda na niebie 🙂 ⭐

WYMAGAJ

Nie może być tak, że zgadzasz się na wszystko. Musisz wymagać zarówno od siebie, jak i od innych. Ceń siebie i swoje wartości – mów o nich głośno. I przede wszystkim: WYMAGAJ SZACUNKU, w szczególności wobec Mężczyzn.

Niektórzy mężczyźni w dzisiejszym świecie potrafią być strasznie niepohamowani, nie zastanawiają się nad swoimi słowami, nie myślą o tym, czy mówiąc coś, mogą tym urazić Kobietę. Mają zwyczaj chamskich odzywek, niepowściągliwości języka, nieustannego bluzgania przy Kobietach. Nie ustąpią miejsca. Nie przepuszczą w drzwiach bądź gdy wsiadają do autobusu. Nie pomogą dziewczynie, która taszczy zakupy ze sklepu do domu. I nie mam tu na myśli jednorazowych sytuacji, wszyscy czasem popełniamy błędy, coś nam się wymsknie z ust, czego nie chcielibyśmy powiedzieć, ale za późno ugryziemy się w język. O zgrozo o wiele gorzej jest i moim zdaniem nie do zaakceptowania, gdy dla niektórych facetów normą są chamskie odzywki i zachowania…

Wymagaj szacunku od każdego Mężczyzny. A jeżeli przebywasz w granie, w którym otaczają Cię właśnie tacy Mężczyźni i/lub masz swojego Mężczyznę, który nie zachowuje się w ten sposób – doceń to i dbaj o te relacje, gdyż oni to również skarb. ❤️ 

NIE UMNIEJSZAJ STANDARDÓW

Wiele Kobiet, chcąc być zauważoną i nie być samej, godzi się na wyżej opisane zachowanie, czyli brak szacunku Mężczyzn do Kobiet. Umniejszają swoje standardy i pozwalają na to, by źle je traktowano. Bądź twarda i silna w tej kwestii, nie dopuszczaj do tego, by ktoś świadomie krzywdził Cię językiem bądź czynem. Nie gódź się na niewłaściwe postępowanie wobec Ciebie.

Omijaj tych, którzy Cię krzywdzą. Dbaj o relacje, dzięki którym czujesz, że rośniesz w górę i stajesz się wyjątkowa. Ceń siebie i nie zaniżaj poczucia własnej  wartości oraz godności.

List do Kobiet


ŻYCZENIA DO KOBIET

Na koniec pragnę złożyć Wam życzenia słowami Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk:

Swojego SZCZĘŚCIA nie możesz uzależniać od innych ani tym bardziej od losu,
musisz je budować sama.
Powinnaś być SILNA, bo tylko tacy ludzie bywają szczęśliwi,
a tę moc czerpie się z własnego wnętrza, z pokus, którym uda ci się oprzeć,
z odnoszonych codziennie małych ZWYCIĘSTW nad własnymi słabościami,
z plonu, jaki przyniesie Twoja PRACA.

Moje Kochane, życzę Wam, abyście nieustannie:

 • pamiętały o tym, jak PIĘKNE jesteście;
 • były WDZIĘCZNE za wszystko, co macie;
 • były SILNE i nie dały się stłamsić oraz przygnieść beznadziejności;
 • WIERZYŁY, że możecie dokonać niemożliwego;
 • miały NADZIEJĘ i dawały ją innym;
 • DBAŁY o swoich bliskich oraz o siebie;
 • były POZYTYWNĄ ENERGIĄ, która swoim ciepłem i miłością będzie zarażała innych;
 • były SZCZĘŚLIWE, bez względu na to, co działoby się właśnie w Waszym życiu;
 • chciały być NAJWIĘKSZYM CUDEM TEGO ŚWIATA.

Drobne słówko do tych Pań, które dzisiaj nie dostały ani kwiatka, ani czekoladek:

Jesteś wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju. Bądź cierpliwa, bo czekają Cię jeszcze wspaniałe chwile w Twoim życiu. Weź głęboki wdech, spójrz w niebo i doceń to, co masz teraz. Za kilkanaście lat, gdy już dostaniesz tysiące róż, zrozumiesz, że warto było czekać i modlić się o prawdziwą miłość.

Czasami nic w naszym życiu się nie dzieje, mamy wrażenie, jakby szczęście nas omijało, jednakże ono nadchodzi. Pewnego dnia przyjdzie i dostrzeżesz wtedy, że tak naprawdę każdy Twój dzień jest jedynym dniem w swoim rodzaju, w którym dzieją się niezwykłe cuda. Spełniaj swoje marzenia, rób to, co kochasz, obdarzaj innych miłością, a nim się obejrzysz, będziesz najszczęśliwszą Kobietą na ziemi, bez względu na to, czy dostaniesz te czekoladki, czy też nie.

I pamiętaj: MASZ MNIE! 🙂❤️ Jestem tu po to, by żyło Ci się lepiej. ❤️

Jeżeli masz mi coś szczególnego do powiedzenia, chciałabyś ocenić moją pracę wkładaną w rozwój bloga, napisać o swoich potrzebach, zachęcam do wypełnienia ankiety blogowej, którą znajdziesz TUTAJ.

FOT. Marjański Mateusz (klik) 
Facebook - klik
Efekty całej sesji zdjęciowej coming soon...

DOŁĄCZ DO GRONA OBSERWATORÓW!

Wskakuj tutaj, jeżeli chcesz być na bieżąco:

Myślę, że poniższe wpisy również mogę Cię zainteresować:

 1. PEREŁKI LUTEGO;
 2. Najmodniejsze BUTY wiosna-lato 2017 | moda;
 3. Trendy wiosna-lato 2017 | moda;
 4. 5 sposobów, jak nauczyć się wstawać rano;
 5. Gdzie kupić Loafers w stylu Gucci i baleriny Miu Miu?;
 6. 20 pozytywnych nawyków, które odmienią Twoje życie.

Pozdrawiam Was gorąco, całuję i ściskam mocno! ❤️

Komentarze: 19

 1. Wspaniałe dowartościowanie, takie zbudowanie i umocnienie tego co piękne i istotne w nas KOBIETACH.

  1. ❤️❤️❤️

 2. Cieszę się widząc, że coraz więcej kobiet walczy o swoje lepsze ja. Zaczynamy w końcu wierzyć, że jesteśmy stworzone nie tylko do rodzenia dzieci, ale również do robienia kariery i spełniania się.

 3. Dobre słowa, zawsze pamietajmy 💛

 4. Najlepsze słowa, zawsze pamietajmy 💛

 5. Wspaniałe życzenia!

 6. Tak, my kobiety jesteśmy wspaniałe. Konieczne jest odnajdywanie szczęścia na wszystkich płaszczyznach życia i nie uzależnianie go od drugiej osoby, czy miejsca pracy. Piszesz o ważnych sprawach!

 7. Wspaniały motywujący list do kobiet, trzymajmy się wszystkich zawartych w nich pozytywnych przekazów, w nich drzemie nasza siła i moc. 🙂
  Bookendorfina

 8. Już dawno nie czytałam tak wartościowego artykułu o wartości kobiety 🙂 Znasz może książki Aliny Wieji? Twoje pióro bardzo przypomina mi jej styl pisania. A to wielki komplement! Dziękuję, że wspomniałaś o tym, że jesteśmy Bożym cudem, często zapominamy o tym w prozie codzienności.

  1. Nie, o książkach Aliny Wieji nigdy nie słyszałam, jednakże właśnie zachęciłaś mnie, aby po nie sięgnąć! 😀
   Dziękuję za komentarz, pozdrawiam serdecznie! 🙂

 9. Wszystkie kobiety powinny to przeczytać 🙂

  1. I wziąć sobie każde słowo głęboko do serca ❤️

 10. Pięknie to wszystko ujęłaś 🙂 Tyle dobrych słów potrzebuje każda z nas, żeby w końcu zobaczyć, że tak naprawdę jesteśmy niezwykłe.
  Dziękuję Ci za ten tekst 🙂

 11. „Za kilkanaście lat, gdy już dostaniesz tysiące róż, zrozumiesz, że warto było czekać i modlić się o prawdziwą miłość.”

  Bardzo mądre i co najważniejsze – prawdziwe – zdanie. Pisze to facet, który przez wiele lat modlił się o dobrą żonę (i dostał 100 razy więcej, niż było w jego „zamówieniu” 😉

 12. Bardzo pokrzepiające słowa 🙂 Obecnie zbyt wiele kobiet żyje z niskim poczuciem własnej wartości. Warto przypominać sobie ile znaczymy w Bożych oczach. 🙂

 13. Cudowny list, bardzo budujący i motywujący – choć przyznam, że czasami trudno mi było skupić się na treści, bo podziwiałam zdjęcia i tę piękną ozdobę na Twojej głowie 🙂 Bardzo efektownie i egzotycznie to wygląda ! 🙂

 14. Bardzo cieszy mnie to, że tak wiele kobiet zaczyna akceptować siebie i przez to namawia inne by też tak robiły. Myślę, że polskie kobiety nie doceniają się za to jakie są cudowne. Oby więcej takich postów!

 15. Piękne słowa do każdej kobiety😊do mnie😉 dziękuję Ci za ten list😘

Dodaj komentarz