20 pozytywnych nawyków, które odmienią Twoje życie

Fashion Hero

Witajcie Moi Drodzy, w dzisiejszym wpisie chciałabym podzielić się z Wami listą 20 pozytywnych nawyków, które odmienią Wasze życie, gdy tylko wdrożycie je do swojej codzienności. Każdy z nas ma swoje przyzwyczajenia, zarówno te lepsze, jak i gorsze. Czasami nie wiemy, jak wiele dałaby nam jakakolwiek zmiana, którą odważylibyśmy się wprowadzić do swojego życia. Jeżeli tkwisz teraz w miejscu, nie wiesz, co zrobić, aby zacząć żyć lepiej, skuteczniej działać i efektywniej pracować, zachęcam, abyś zmienił swoje nawyki.

zmiana nawyków Fashion hero

Czasami, aby wydostać się z dołka, do którego wpadliśmy potrzeba niezwykłej motywacji, siły oraz samozaparcia. Warto jest jednak próbować, stawiać małe kroki do przodu, bo właśnie te małe kroczki sprawią, że BĘDZIESZ SIĘ PORUSZAŁ, a nie utkniesz w miejscu z rozłożonymi rękami, nie widząc sensu dalszego życia. Pisałam o tym kiedyś na swoim fanapge’u na Facebook’u, kiedy sama miałam moment zachwiania oraz zwątpienia… Dodałam wtedy post z następującą treścią:

W życiu nigdy nie dopuszczam do momentu, aby smutek, rozpacz i żal całkowicie mną zawładnął!
Chociażby nie wiem, jak bardzo wszystko się komplikowało i jak ogromnie pod górkę bym nie miała,
WIERZĘ, że skoro spotykają mnie trudne momenty, to tylko dlatego, że zostałabym stworzona właśnie po to,
by im podołać i dać przykład innym silnej wiary oraz tego, że nigdy a przenigdy nie można się poddawać!
Chociażbym utraciła resztki sił i miała się czołgać – BĘDĘ SIĘ CZOŁGAĆ!!!
Nie dopuszczę do momentu, w którym stanę w miejscu i nie ruszę naprzód tylko dlatego, że jest cholernie ciężko i już brak mi tchu…

Łatwo jest uśmiechać się, tryskać pozytywną i być szczęśliwym wtedy, gdy wszystko układa się po naszej myśli… o wiele trudniej jest tego dokonać, gdy nic nam nie wychodzi, a świat zdaje się być przeciwko nam…
ALE DA SIĘ!!!

I ja jestem tego żywym przykładem! ❤ 

Cały wpis wraz ze zdjęciem z tamtego momentu, znajdziesz tutaj (klik). Swoją drogą był to jeden z najbardziej pozytywnie odebranych postów na moim Facebook’u, w związku z tym stwierdziłam, że chyba mam co nieco do przekazania Wam tutaj na temat zmiany swojego życia, przez zmianę nawyków 😉

Fashion Hero Sylwia Szutko

20 POZYTYWNYCH NAWYKÓW, KTÓRE ODMIENIĄ TWOJE ŻYCIE 

1. Wstawaj wcześnie rano.

Powodów, dla których warto wstawać rano, jest tysiące. Ja zdecydowanie jestem porannym ptakiem, budzić się do życia rano o samym świcie ze świadomością, że mam przed sobą cały, wspaniały dzień jest czymś niesamowitym.

2. Gdy budzisz się rano, powiedz sobie: „To będzie dobry dzień!” i uśmiechnij się szeroko.

Przywitanie nowego dnia z uśmiechem na twarzy oraz pozytywną energią pobudzi nas jeszcze bardziej do życia. Podziękuje za to, że się obudziłeś, że masz po co żyć. Zobacz, jak piękny jest świat, który Cię otacza. Już od pierwszych chwil po przebudzeniu powierz swój cały dzień Temu na górze, poproś, by to On Cię prowadził, uwierz w to, że będzie to jeden z najznakomitszych dni w całej historii, a tak właśnie będzie.

3. Rozwijaj się.

Czytaj książki, rozwiązuj krzyżówki, oglądaj wartościowe rzeczy, słuchaj ciekawych i inspirujących treści. Dobre książki potrafią mieć na nas niezwykle pozytywny wpływ, wpływają na pracę naszego umysłu, zwiększają inteligencję, oraz zasób naszego słownictwa. Krzyżówki są dla mnie chwilą odstresowania, momentem, gdy mogę usiąść w ciszy i odetchnąć od pędzącego świata oraz pozwolić swoim akumulatorom ponownie się naładować.
Każdy z nas ma wybór, jak spędzić wolną chwilę w ciągu dnia, tudzież wolny wieczór. Możesz albo siedzieć przed telewizorem i oglądać seriale, patrząc się w bezowocnie w pusty ekran, albo wziąć książkę, krzyżówki, sudoku do ręki i zrobić coś pożytecznego dla siebie oraz swojego umysłu.

4. Ćwicz.

Aktywność fizyczna wpływa nie tylko na nasze ciało, ale także na nasz umysł. Zadbaj o to, aby przynajmniej 3-4 razy w tygodniu poświęcić chwilę na dowolną aktywność fizyczną. Wysiądź przystanek wcześniej, kiedy jedziesz na uczelnię, do pracy, bądź wracasz do domu, przespaceruj się do sklepu, zamiast jechać tylko 2 przystanki. Ruszaj się, a wpłynie to pozytywnie na Twoje samopoczucie oraz stan zdrowia.

5. Odżywiaj się zdrowo.

To, czym się karmisz, odzwierciedla to, jak wyglądasz oraz jak się czujesz. Jesz hamburgery, wyglądasz jak hamburger. Jesz maliny, wyglądasz jak cud miód malinka 🍓 🙂

6. Dbaj o porządek.

Mając nieporządek i przysłowiowy „syf” wokół siebie, masz nieuporządkowane całe swoje życie. Pragnę w tym momencie rzec: Ogarnij siebie i ten bałagan, zanim zajdziesz razem z nim na dno.

7. Wyznaczaj sobie cele.

Nie da się osiągnąć sukcesu, nie wyznaczając sobie celu. A o tym, jak to zrobić, znajdziesz we wpisie Jak osiągnąć sukces (kilk).

8. Planuj.

Uważam, że nieplanowanie, to trochę życie po omacku. Niby chce się coś zrobić, ale nie do końca, gdyż nie ma się żadnego planu na to, co chciałoby się zrobić. Jeżeli zaplanujesz sobie dany dzień, tydzień, miesiąc, czy też rok w 90% to wykonasz i dodatkowo zrobisz jeszcze mnóstwo innych rzeczy, gdyż znajdziesz na nie chwilę w tzn. „międzyczasie”. Życie bez planowania jest nudne, z planem to dopiero frajda i jazda pod górkę. Gdyż czasem nagle może okazać się, że wszystkie nasze plany nam się rozjechały 😅👌 Znam to. Co wtedy robię? Działam mimo wszystko, układam na nowo swój plan i tworzę nowy scenariusz, czy plan B wchodzi do akcji 😉

9. Nie przejmuj się tym, co myślą o Tobie inni.

Ceń siebie i znaj swoją wartość, a tym, którzy wbijają Ci szpile w plecy, serdecznie pozdrawiaj i życz im, jak najlepiej, nie zważając na to, co o Tobie myślą 🙂

10. Przepraszaj.

Przepraszaj, nawet gdy nie masz racji, bądź uważasz, że nie powinieneś. Zachowanie pokory i uciszenie swoich nerwów, złości oraz żalu do kogoś, kto nas krzywdzi jest skarbem tego świata. Nie graj „cios za cios”. Wybaczaj, szczerze przepraszaj i żyj dalej. 

11. Okazuj szacunek.

Traktuj innych z szacunkiem, posyłaj uśmiech i mów bliskim, jak bardzo są dla Ciebie ważni oraz jak bardzo im na Tobie zależy + okazuj to (rzecz jasna, gdyż mówić, a zrobić o dwie inne bajki) 🙂

12. Bądź otwarty na innych ludzi.

Nie bój się rozmawiać, nawiązywać nowych znajomości, pożyczyć komuś miłego dnia i szeroko się uśmiechnąć. W każdym człowieku jest coś niesamowitego, KAŻDY Z NAS JEST NIEZWYKŁY i każdy ma swoją historię. Nie ma dwóch takich samych osób, nie ma identycznych charakterów, każdy jest INNY. A poznawanie innych i ciekawość świata oraz ludzi prowadzi do poznawania życia.

13. Nie bój się próbować.

W życiu bardzo często coś nie idzie, coś chcemy zrobić, mamy jakieś ogromne pragnienie działania, ale boimy się, że nam nie wyjdzie. Pamiętaj, nie mylą się tylko Ci, co nic nie robią. Wstań i zacznij działać!!! Zacznij spełniać swoje marzenia i nie czekaj na idealny moment, gdyż ten może nigdy nie nadejść! Próbuj, próbuj i jeszcze raz próbuj… Do końca życia. W końcu Ci się uda, serio 😉 Ja w to wierzę.

14. Dostrzegaj to, co masz, zamiast widzieć, to czego nie masz.

Wielu z nas zawsze jest czegoś za mało, zawsze czegoś nam brakuje, zawsze moglibyśmy mieć więcej. I przy tym punkcie stawiam ogromny wykrzyknik i kieruję to w swoją stronę, gdyż ten mój za przeproszeniem „zasrany” perfekcjonizm w dziesiątkach tysięcy przypadków sprawia, że nie dostrzegam tego, co mam i co już zrobiłam, gdyż widzę tylko to, co chciałabym mieć i co jeszcze mogłam i muszę zrobić, aby było idealnie… Walczę z tym 💪 I staram się dostrzegać granicę miedzy pragnieniem czegoś więcej, chęcią odnoszenia kolejnych sukcesów i stawiania sobie poprzeczki jeszcze wyżej a tym, co już mam i co udało mi się osiągnąć.

15. Dziękuj za wszystko.

W każdej chwili swojego życia, bez względu na to, co Cię spotyka, DZIĘKUJ.

16. Nie narzekaj.

Jedną z najgorszych rzeczy, jaką można zrobić w życiu, to nieustanne narzekanie. Jest bardzo wiele ludzi przepełnionych jadem i goryczą, którym wiecznie nic nie pasuje. Unikaj ich i nie dołącz do nich. Nie bądź tą osobą, dla której zawsze słońce świeci za mocno, herbata jest za gorąca, zupa jest za słona, ludzi są okropni, a pies za głośno szczeka… Niektórzy w narzekaniu potrafią dojść do abstrakcji i szukać dziury w całym. Życie jest za krótkie, by chodzić ze skwaszoną miną po świecie. Nie narzekaj, uśmiechnij się 🙂 

17. Szukaj rozwiązań.

Wprowadź w swoje życie nawyk nieuciekania od problemów, a szukania rozwiązań. Nie ma takiej przeszkody, która nie byłaby do pokonania, nie ma takiego problemu, który nie byłby do rozwiązania. Szukaj, czytaj, zagłębiaj się jeszcze bardziej w temat, proś o pomoc innych i Boga, a zauważysz, że NIEMOŻLIWE NIE ISTNIEJE.

18. Łap chwile.

ŻYJ TU I TERAZ.
Dziel się tym, co masz, inspiruj innych, posyłaj promyk uśmiechu oraz nadziei dalej innym ludziom, a zauważysz, że ŻYCIE SKŁADA SIĘ Z DROBNYCH CHWIL. Szukaj pomysł, jak możesz w pełni wykorzystywać każdą sekundę. Chciej być dobrze zapamiętany, napisz komuś miłą wiadomość. Nawet teraz, gdy to czytasz! Zastanów się, kto ostatnio zrobił dla Ciebie coś dobrego, kto Cię zmotywował, wywołał uśmiech i odwdzięcz mu się miłym słówkiem, a wtedy sam poczujesz w swoim sercu radość 🙂

19. Stosuj zasadę pierwszej myśli.

Ja praktykuję ją już od bardzo dawna. Nie dopuszczam do momentu skrajnych dylematów. Dla mnie coś jest albo białe, albo czarne. Albo czegoś chcę, albo nie 🙂 Tym sposobem zyskuję mnóstwo czasu i cierpliwości, gdyż czasami nasze dylematy czy wybrać A, czy B, mogą przyprawiać nas o mdłości i sprawić, że w efekcie ciągle będziemy niezadowoleni i nie będziemy umieli podejmować decyzji… Słuchaj swojego serca. Pierwsza myśl, aby coś zrobić, bądź wybrać jest myślą najlepszą.

20. Wszystko, co robisz, rób z MIŁOŚCIĄ!

Chcąc w pełni przekazać to, jak ważna jest na świecie miłość, potrzebowałabym chyba tygodni.
Kochani, to dla niej każdy z nas życie na świcie. Każdy z nas został stworzony po to, by kochać i być kochanym. Nie zapominajmy o tym i w każdej czynności, którą wykonujemy, w każdej minucie swojego życia, róbmy wszystko z miłością. I kochajmy. Siebie oraz innych.

Sylwia Szutko

Sylwia Szutko

PODSUMOWANIE

Zmiana swoich nawyków nie jest łatwa i początkowo także w ogóle nie jest przyjemna. Jak łatwo możecie zauważyć, ja do dzisiaj zmagam się ze swoim perfekcjonizmem.. Nieustannie dążę do perfekcji i ciągle jest mi mało. Ale o tym, być może niebawem powstanie osobny wpis.

Pamiętajcie również, że przy zmianie swoich przyzwyczajeń nie można chwytać stu srok za ogon i chcieć na już i od raz zmienić wszystko. Wyznacz sobie to, nad czym chcesz pracować, jaki pierwszy swój zły nawyk chcesz zmienić na ten dobry i stopniowo pracuj nad zmianą kolejnych nawyków. Unikniesz w ten sposób sytuacji, w której chcąc zmienić wszystko, de facto nie zmienisz nic.

Oczywiście pozytywnym nawykiem byłoby również częste wchodzenie na bloga i branie pełnymi garściami z porad oraz inspiracji przekazywanych tutaj przeze mnie dla Ciebie 😉

A co Wy dodalibyście do tej listy? Jakie są Wasze pozytywne nawyki, które stosujecie w swoim życiu? Może z którymiś z powyższych nawyków również się zmagacie? Może ktoś, podobnie jak ja, walczy ze swoim perfekcjonizmem? Dajcie znać w komentarzach, czekam na Twój odzew 🙂

ŚLEDŹ MNIE

Wskakuj tutaj, jeżeli chcesz być na bieżąco:

A jeżeli jeszcze nie widziałeś mojej najnowszej stylizacji BLACK LOOK – elegancka dama w czarnym wydaniu, to nic straconego, kilk tutaj 😉

Myślę, że poniższe wpisy, również mogę Cię zainteresować:

 1. 5 sposobów, jak przetrwać SESJĘ EGZAMINACYJNĄ | #studentlife;
 2. Jak osiągnąć sukces;
 3. Jaki wpływ ma OTOCZENIE na nasze życie;
 4. Moje sukcesy w 2016 roku;
 5. Zimowa stylizacja z BERETEM.

Fot. Mateusz Marjański 

Pozdrawiam gorąco i do zobaczenia niebawem! Powodzenia w zmianie swoich nawyków. Całuję mocno! 😘❤️

Komentarze: 42

 1. Super ciepły przepełniający pozytywną energią i ogromnie motywujący post ☺️

  1. Właśnie taki miał być 😀 Dziękuję, Madzia! 😘

 2. Chyba sobie to wydrukuję. Potrzebny mi taki motywacyjny kop! Pozdrawiam!

  1. Witaj Sabino,
   Z wydrukowaniem bardzo dobry pomysł! Warto co jakiś czas przypominać sobie i jednocześnie kontrolować się, czy wszystkie pozytywne nawyki wprowadziliśmy w życie i żaden nam nie uciekł w gąszczu codziennych spraw 🙂
   Pozdrawiam serdecznie!

 3. Świetne rady 🙂 Tylko z tym wstawaniem mam od pewnego czasu problem 😉 Poza tym – staram się od dawna już stosować do podobnych zasad i sprawdza się świetnie 😉

 4. Dobre rady, z większości skorzystam. 🙂 Z 10 punktem nie do końca się zgadzam ( albo nie zrozumiałam co miałaś na myśli ). Wydaje mi się, że pokora to coś innego niż przepraszanie zawsze i wszędzie. Pokora to świadomość swoich niedoskonałości i wad, zaś przepraszanie za wszystko to chyba wyolbrzymienie tej pokory. Znam osoby co „przepraszają, że żyją” a czy są pokorni? Nie wiem, odnoszę wrażenie że to wynika bardziej z ich słabości.
  Reszta rad mi się podoba i część wprowadzę w życie.
  Pozdrawiam serdecznie! 🙂

 5. Powiedziałabym, że tylko wczesne wstawanie mi z tych 20 punktów nie odpowiada 🙂 Zdecydowanie jestem śpiochem, a wyspać się dla mnie (zwłaszcza teraz, kiedy jestem w ciąży) to jak błogosławieństwo – dzień staje się lepszy. Co do planowania jeszcze miałabym uwagę, bo o ile sama lubię mieć wszystko dopięte to w niektórych sytuacjach warto dać się ponieść i zobaczyć co będzie… 🙂 pozdrawiam

  matkowaciniezwariowac.blog.pl

  1. Gratuluję najpiękniej bycia w najcudowniejszym stanie na ziemi i oczekiwania dziecka! Niech rośnie sile i zdrowe ❤️
   Co do planowania – jestem tego samego zdania, czasami nawet warto korzystać z tych nieprzewidzianych sytuacji, które spotykają nas po drodze i być otwarty na to, co przynosi nam los 😉
   Pozdrawiam serdecznie!

 6. Jestem na tak 😉 Bardzo ważne punkty i warto się do nich stosować.

 7. Uczę się nie narzekać, bo zresztą tej listy nie mam problemów. Jednak to silniejsze ode mnie. Sama się jednak na tym łapię i ganię za takie zachowanie, bo doskonale sobie zdaję sprawę, że nie mam konkretnych powodów do użalania się nad sobą 😉
  Zo do podpunktu o zachowaniu porządku, to ja nie mam z tym problemu. Reszcie rodziny niestety przydało by się zmienić nawyki 😉

  1. Witaj Asiu,
   Ja mam bardzo podobnie z perfekcjonizmem – niby zdaję sobie z tego sprawę, że nie zawsze działa on na moją korzyść i czasami wewnętrznie gdzieś mnie blokuje oraz nie pozwala cieszyć się z tego, co mam, do czego udało mi się dojść, ale (jeszcze) nie umiem nad nim zapanować i wyznaczyć sobie pewnej granicy między tym zdrowym perfekcjonizmem i dawaniem z siebie 100% a tym złym, który odbiera radość…
   Życzę nam zatem, Kochana, byśmy te nasze złe nawyki, raz na zawsze i w końcu zmieniły na dobre! 💪 😉

 8. Bardzo ciekawy post. Właściwie z każdym punktem mogłabym się zgodzić, poza tym, że nie wszystkie jestem w stanie wypełnić. Np. dbanie o porządek to moja zmora – od małego jestem straszną bałaganiarą i do dziś mi to nie minęło.

  Miło, że wspominasz o aktywności fizycznej – moim zdaniem dobra forma fizyczna jest równie ważna, jak ta psychiczna 🙂

  1. Cieszę się, że Ci się spodobał, Klaudio 🙂
   Chyba nie ma takiej osoby, która wszystkie te punkty byłaby w stanie wypełnić – że tak powiem: każdemu wisi coś nad głową 😀 Ważne jest jednak w tym wszystkim to, by być świadomym tych naszych złych przyzwyczajeń oraz pracować nad nimi, a nie akceptować, ponieważ tak jest wygodniej…
   Mamy początek lutego, to doskonała okazja, aby postawić sobie za cel w tym miesiącu, że będziesz utrzymywała porządek wokół siebie i nie dopuszczała do bałaganu. Wskazówkę, jaką jeszcze mogłabym Ci pozostawić – to napisanie karteczki z hasłem „UTRZYMUJĘ PORZĄDEK”, coby w trakcie nie zapomnieć, że wyznaczyłaś sobie właśnie taki cel 😉
   Powodzenia i pozdrawiam gorąco!

 9. Cześć fashionhero
  oglądając twoje snapy zwróciłam uwagę na rysunek na twoim nadgarstku , czy jest to tatuaż? Pozdrawiam 😉

 10. Jaki cudowny wpis. Wszystkie te rzeczy, niby oczywiste, ale jednak nie takie oczywiste. Myślę, że trzeb naprawdę i na poważnie na chwilkę przysiąść, zastanowić się jakie mamy priorytety, przeczytać Twój wpis i powoli wprowadzać w życie te nawyki.
  Punkty, które są mi bliskie to:
  3. Rozwijaj się.
  4. Ćwicz.
  13. Nie bój się próbować.

  Pozostałe natomiast uświadomiły mi, jak wiele jeszcze muszę zmienić u siebie…

  1. Komentarz w punkt! Właśnie takie jest życie 🙂 Niby wszystko oczywiste, ale jednak nie takie oczywiste… 😉
   Każdy musi pracować nad sobą oraz nad tym, jak wygląda jego życie, jeżeli chce przeżyć je dobrze, ja również. Dlatego też trzymam za nas mocno kciuki!
   Całuję! ❤️

 11. Świetny wpis, każdy powinien go przeczytać, a później choć część zastosować 🙂 Bo tak naprawdę wymaga to od nas odrobinę samodyscypliny, a efekty są cudowne.
  Część z tych nawyków już wprowadziłam do swojego życia, część wprowadzam (największy problem mam z wcześniejszym wstawaniem 😉 ).

 12. Rozsiadam się i zostaję. Uwielbiam pozytywnych ludzi. I odkryłam, że większość tych nawyków już mam. Czasem o nich zapomnę (13. Nie bój się próbować), ale one gdzieś tam we mnie są. Dziękuję, za wpis który wiele podsumował. Zostaję.

  1. To tak jak ja! Pozytywna energia górą! 😍
   Dziękuję, że jesteś ❤️

 13. Iwona Siekierska says: Odpowiedz

  Zmiana nawyków to trudna sprawa. Sama wiem to po sobie 🙂
  Po przeczytaniu Twojego wpisu widzę, ile nas łączy 🙂 Z tych punktów, które wymieniłaś najważniejsze wydają mi się dbanie o siebie, o odżywianie i uprawianie sportu. Bo jeśli jesteśmy zdrowe, to mamy siłę na resztę. To jest taka podstawa wszystkiego.
  P.S. Przyznaję się – jestem urodzoną perfekcjonistką.

  1. Cześć Iwona,
   Masz całkowitą rację, brak zdrowia potrafi nam bardzo wiele odebrać… Dlatego niezmiernie ważnym jest jego szanowanie, a w przypadkach odbiegających od normy – niebagatelizowanie tematu.
   Z jednej strony chciałabym napisać: Oh! Jak dobrze, że Ty też i że nie jestem z tym sama 😀 Jednakże z drugiej strony wiem, ile to kosztuje.
   Niech moc wyważonej równowagi między zdrowym perfekcjonizmem a tym trochę mnie będzie z nami 🙏❤️

 14. Wstawać wcześnie nie umiem się niestety nauczyć 🙁 Z Twoich rad na pewno skorzystam, a przynajmniej postaram się wprowadzić w życie brakujące mi punkty 😉

 15. Hej fashionhero 😉
  kilka komentarzy wyżej zadałam Ci pytanko o tatuaż 😀 nie odpoweidziałaś i się zastanawiam czy to jakas tajemnica czy po prostu się pomyliłam 😀
  Pozdrawiam
  Kasia 😉

  1. Hej Kasia! 😉
   Wybacz, że nie odpowiedziałam od razu. Znak na moim nadgarstku to projekt tatuażu (efekt chęci racjonalnego podjęcia decyzji o jego zrobieniu) 😀
   Całuję i pozdrawiam serdecznie! 😉

 16. Rannym ptaszkiem nie jestem jednak czasem rzeczywiście jak wcześniej wstanę mam czas na wszystko- mogę wolniej jeść śniadanie, mam więcej czasu dla siebie i nigdzie się nie spieszę 🙂
  Pozdrawiam

 17. świetna lista. warto wcielić w życie przynajmniej kilka punktów. na początek.

 18. Wszystko pięknie. Nie zgadzam się tylko z jednym: Planuj. POwiedziałabym Planuj, ale bądź elastyczny. Gdy będziesz mieć dzieci przyznasz mi rację. Co byś sobie zaplanowała, zwykle dzieci krzyżują plany – raczej przypadkowo – wykupisz wakacje – wstajesz rano – a tu 39 stopni. Chcesz wyjść z przyjaciółką, a dziecko dostaje dziwnej wysypki. Planuj, ale nie bądź elastyczny. Z całą resztą się zgadzam. No może tego wstawania o 5 lub 6 mam nieco dość 😛 Wypadałoby się w końcu wyspać 🙂

 19. Obawiam się, ze z tym wstawaniem będę miała najtrudniej 😉

 20. Ogólnie się zgadzam. Aktywność fizyczna, rozwój, zdrowe odżywianie. Wkładanie serca w to, co robimy i okazywanie szacunku innym. To proste, podstawowe i jednocześnie bardzo ważne, ale wbrew pozorom ignorowane przez wiele osób rzeczy. Niestety.

  Co do rannego wstawania to można dyskutować. Owszem warto. Ale niektórym to nie pasuje. Ja ostatnio jestem raczej sową. Choć wynika to też z faktu zmiennej długości dnia/nocy. Łatwiej mi jest wstawać wcześnie, gdy na dworze już świta, gorzej gdy jest ciemno, zimą 🙂

 21. Dodałabym jeszcze taki punkt „0” : idąc spać powiedz sobie „jutro będzie dobry dzień!” – świetnie współgra z punktem 1 (aż chce się wstawać) i 2.

  1. A później obudź się następnego dnia i powiedź głośno: „To będzie wspaniały dzień, Jezu złap mnie za rękę i prowadź!” – takie sformułowanie praktykuję i polecam 😉 Działa!
   Całuję mocno!

 22. Zgadzam się z każdym słowem! Bardzo inspirujący artykuł. Od siebie dodałabym jeszcze punkt: Bądź wdzięczny za to co masz.

  1. O tak! O wdzięczności nie można zapominać i na każdym kroku, za wszystko, co mamy oraz co nas spotyka w życiu, należy dziękować.

 23. Bardzo mądry wpis. Podziękowania i dobre nastawienie do życia to klucz do sukcesu. Pozdrawiam 🙂

 24. Zgadzam się z Tobą, bo stosuję podobne zasady. Od siebie dodałabym jeszcze jedną: Nie mów, że się nie da, dopóki nie spróbujesz 🙂 Pozdrawiam cieplutko!

  1. Witaj Agata,
   Masz świętą rację i tym samym bardzo dobrą zasadę. Każdy powinien wprowadzić ją w życie, bo przecież nie ma rzeczy niemożliwych, a największym ograniczeniem, które de facto stanowi aż 80% wszystkich ograniczeń, to te, które są W NAS. Bardzo często my sami jesteśmy własnymi ograniczeniami, między innymi właśnie przez wmawianie sobie, że się nie da 🙂
   Pozdrawiam również, mua! :*

 25. Po przeczytaniu, stwierdzam, że większość z tych zasad już stosuje w swoim życiu:). A co do pierwszej, to wstałam dzisiaj o 6:00 rano, żeby upiec na śniadanie chleb:). Takie czynności bardzo poprawiają nastrój:). Bardzo podoba mi się Twój blog, myślę że się u Ciebie rozgoszczę:). Miłego dnia – Ania.

 26. Zgadzam się z każdym punktem. Chociaż jestem w stanie zrozumieć osoby, którego nie mogą zrealizować niektórych z tych punktów np. pierwszego.

  Pamiętam, że kiedyś czytałam jedną z książek, w której było napisane: wstawaj 2 godziny wcześniej niż zazwyczaj. Wtedy wstawałam o 5.30, bo o 7 już zaczynałam pracę. Miałam wstawać o 3.30? Wydawało się to nierealne! Przecież to środek nocy. 😀

  Poza tym przepiękne zdjęcia! Nie mogę się napatrzeć. 🙂 <3

 27. Świadomość możliwości plastycznego modelowania naszych nawyków, tych dużych i tych małych, zawsze działała na mnie mobilizująco. Przykładowo, na pomysł porannego wstawania wpadłam w liceum, bo wówczas zdobywałam kilkanaście spokojnych chwil na naukę. Ten nawyk został mi do dziś, od dawna nie mam już problemów z witaniem dnia z uśmiechem przed wschodem słońca, a doba jakby się znacznie wydłużała. 🙂
  Bookendorfina

 28. Święta słowa:) Zgadzam się i też chyba sobie wydrukuję tę listę:) Pozdrawiam!

 29. Na to wychodzi, że stosuję się do wszystkiego 😀 Fajny, pozytywny i motywujący wpis! 🙂

 30. Wszystko ważne, ale nr 5 dla mnie najważniejsze!

Dodaj komentarz