2 najlepsze prezenty na Walentynki

Witajcie Kochani, już za parę dni czeka nas święto przepełnione serduszkami, miłością, dobrocią, troską oraz ciepłem, dlatego dzisiaj chciałabym wskazać Wam dwa, jednakże najistotniejsze, a także najlepsze prezenty na Walentynki. ❤️

Zapewne większość osób, która jest w związkach, bądź chce obdarzyć swoich bliskich uwagą i miłością w tym czasie (bo przecież single też mogą obchodzić Walentynki, a nawet jako tako powinni!), zastanawia się nad prezentem, nad tym, jak miło spędzić ten dzień, by okazać swojej ukochanej/swojemu ukochanemu zainteresowanie.

Na wstępnie pragnę również zaznaczyć bardzo istotną kwestię, bez której poruszenia cały ten wpis nie będzie miał sensu. A mianowicie nie uznaję czegoś takiego jak okazywanie miłości i darowanie najlepszych prezentów, tylko w tym dniu. Nasze Walentynki powinny trwać 24/7, cały rok i całe nasze życie! A 14 lutego, czyli Dzień Zakochanych uważam, że jest tylko dniem przypomnienia, możliwością szczególnego okazania swoich uczuć drugiej osobie, a także zweryfikowania i zastanowienia się nad swoim związkiem…

Dlaczego w tym dniu warto zastanowić się nad swoim związkiem? 

Przede wszystkim dlatego, że gdy Twój/Twoja ukochany/-a przypomni sobie nagle o miłości do Ciebie TYLKO w tym dniu, to powinna zapalić się Tobie ogromna CZERWONA LAMPKA! 🚫

Jeżeli takie dwa prezenty, które zostaną zaprezentowane w tym wpisie, dostajesz tylko w ten jeden dzień w roku, 14 lutego, to przykro mi… ale nie jest to prawdziwa miłość, niosąca za sobą ofiarowanie siebie drugiej osobie, troskę, opiekę, wsparcie, dobroć, szacunek oraz wierność i nie ma ona w sobie wszystkich innych czynników, które składają się na miłość.

Właśnie dlatego w tym okresie TRZEBA zastanowić się nad związkiem, który się tworzy. Nie zapominając oczywiście o sobie 🙂 Co więcej! Proponowałabym nawet najpierw zacząć od siebie, zanim przejdzie się do rozmyślania nad postawą oraz zachowaniem swojego partnera/swojej partnerki.

2 NAJLEPSZE PREZENTY NA WALENTYNKI

I.   C Z A S

Największy prezent dostaniesz wtedy, gdy ktoś postanowi podarować Ci kawałek swojego czasu i ten czas jest tylko dla Ciebie. Wszystko inne odkłada się na bok. Wszystkie faktury do wypełnienia, spotkanie z kolegami, mnóstwo pracy w biurze, serial bądź mecz w telewizji, nowa gra na kompie, a nawet przeglądanie Facebook’a, czy też sprawdzanie skrzynki e-mailowej nie mają wtedy znaczenia, gdyż druga osoba chce CAŁKOWICIE OFIAROWAĆ CI SWÓJ CZAS.

Współczesny świat pędzi. Gonimy za karierą, za dobrą pozycją w społeczeństwie, za osiągnięciem swoich celów i zrealizowaniem planów. I broń Boże nie mówię, że to coś złego! Wręcz przeciwnie. Doskonale, że chcemy żyć pełnią życia, dawać z siebie wszystko i działać tak, by pozostawić po sobie wspaniały ślad na tym świecie.
Jednakże… NIE MOŻEMY zapominać o innych ludziach, o osobach, które są częścią nas, jeżeli jesteśmy w związku małżeńskim. MUSIMY ZRÓWNOWAŻYĆ pracę oraz bliskie naszemu sercu osoby.

Ważne jest również to, by ten swój cenny czas ofiarowywać drugiej połówce nie tylko od święta, ale znacznie częściej.

II.   M I Ł O Ś Ć

Możecie powiedzieć: Pfff… banał.

Uważam, że jednak nie. Zauważcie ile osób świętuje Walentynki w ten sposób, że kupi swojej partnerce/swojemu partnerowi ciasteczko Wedel w kształcie serca, wręczy, nie pośle ciepłego spojrzenia, nie uściśnie mocno z całych sił i nie ucałuje. Mogłoby się wydawać, że to bardzo miły gest i niektórzy mogą się oburzyć, że przecież jest to jakiś przejaw okazania miłości. Moim zdaniem nie do końca biorąc pod uwagę okoliczności, dawanie prezentów z przymusu, bo tak wypada, bo mamy święto zakochanych nie jest przejawem ukochania do szaleństwa drugiej osoby.

Miłość skryta jest w tysiącach drobnych gestów i najistotniejsze są te CODZIENNE, czyli:

 • uśmiech i delikatny pocałunek na przywitanie,
 • zrobienie ukochanej/ukochanemu ulubionego śniadania oraz kawy, herbaty,
 • rozmowa o planach na dzisiejszy dzień,
 • bezinteresowna pomoc w bieżących sprawach,
 • okazywanie szacunku,
 • ciepły, pełen miłości dotyk,
 • drobne prezenty,
 • wspólna kolacja,
 • zapytanie „Jak minął Ci dzień?”.

Ta lista mogłaby nie mieć tak naprawdę końca. Możliwości przejawów okazywania swojego uczucia jest bardzo wiele i ważne jest, aby w ogóle OKAZYWAĆ MIŁOŚĆ. Inaczej będzie ona również wyglądała w przypadku osób, które są w okresie „chodzenia ze sobą”, a inaczej gdy są już małżeństwem oraz mieszkają ze sobą.

PODSUMOWANIE

Kochani, niech Wasze Walentynki trwają każdego dnia, a dzień 14 lutego będzie dniem szczególnego okazania miłości oraz chwilą na drobne przemyślenie swojego związku. Istnieje bardzo dużo par, które uwikłane są w nieszczęśliwe, zniewalające, niszczące wewnętrznie psychikę relacje, które muszą się zakończyć. Czasami podjęcie decyzji o rozstaniu nie jest łatwe, przyjemnie i miłe. Czasami tak wiele łączy dane osoby, że nie sposób im się rozstać, mimo że oboje sobą gardzą, źle traktują i nic do siebie nie czują. Jednakże nie ma nic gorszego niż trwanie w związku, który ciągnie nas w dół… A każdy koniec jest nowym początkiem.

Życzę Wam wszystkim wspaniałych relacji, pięknych miłości i cudownych Walentynek każdego dnia Waszego życia. Niech płomień Waszej miłości nigdy nie zagaśnie. A sposobem na to jest właśnie ciągłe dawanie siebie drugiemu człowiekowi, ofiarowanie swojego czasu, miłości, dokładanie wszelkich starań, by uszczęśliwić drugą osobę. Pamiętajcie również, że aby związek mógł przetrwać całe wieki, musi się to wszystko dokonywać z obu stron. Zarówno Ty, jak i Twój partner/partnerka musicie walczyć o to, by Wasz płomień miłości nigdy nie zgasł. W jedną stronę to niestety nie działa.

KAŻDA MIŁOŚĆ TO PIĘKNA HISTORIA

I na koniec jeszcze pragnę podzielić się z Wami przepięknym króciutkim filmem zaczerpniętym z kanału Pustynia Serc, który mam nadzieję zainspiruje Was do prawdziwej, wiernej miłości. 

Tak pięknej miłości NAM wszystkim życzę, Kochani.
Miłość to coś więcej niż tylko uczucie, a ten film dokładnie to pokazuje. Ja osobiście uwielbiam do niego wracać i za każdym razem, gdy go oglądam ściska mnie w sercu… Niech każdy z nas dąży do tego, by właśnie w taki sposób przeżyć życie, bo w końcu życie jest warte przeżycia, prawda?

Walentynki Sylwia Szutko

Walentynki Sylwia Szutko

OBSERWUJ MNIE I BĄDŹ NA BIEŻĄCO

Wskakuj tutaj:

Myślę, że poniższe wpisy, również mogę Cię zainteresować:

 1. 20 pozytywnych nawyków, które odmienią Twoje życie;
 2. BLACK LOOK – elegancka dama w czarnym wydaniu;
 3. Jaki wpływ ma OTOCZENIE na nasze życie;
 4.  Jak osiągnąć sukces;
 5. Zimowa stylizacja z BERETEM.

Pozdrawiam Was serdecznie, całuję i ściskam najmocniej! ❤️❤️❤️

Komentarze: 10

 1. 🙂 Ja lubię Walentynki, ale to prawda, że nie powinno się jakoś specjalnie tego dnia świętować, bo poświęcać czas i okazywać miłość powinno się każdego dnia!:)

 2. Zgadzam się, że miłość, szacunek i zainteresowanie drugą osobą powinno być okazywane każdego dnia, lecz w Walentynki szczególnie powinniśmy obdarzać bliskie osoby miłością, czułością i miłym gestem. Pozdrawiam 🙂

  1. Dokładnie tak, Heleno! W tym dniu powinniśmy tak zaakcentować szczególnie, że darzymy kogoś niezwykłą miłością 🙂
   Pozdrawiam ciepło!

 3. Drugiemu człowiekowi nie można podarować nic lepszego niż czas i miłość 🙂 Kochajmy się na codzień – nie tylko w walentynki <3

 4. Czas i obecność to najpiękniejsze i najcenniejsze co możemy ofiarować drugiej osobie <3

  1. Zgadzam się, nie ma nic ponadto cenniejszego ❤️

 5. Wymieniłaś dwie najważniejsze rzeczy, jakie można podarować ukochanej osobie! Cieszę się, że nie jest to kolejny wpis o wspaniałości tego święta – powinniśmy każdego dnia okazywać uczucia naszym najbliższym i poświęcać im czas. Dokładnie tak, jak napisałaś 🙂

 6. Nic dodać, nic ująć!

 7. Ja w tym roku Walentynek nie obchodziłem, ale nie zmienia to faktu, że najlepszym prezentem dla drugiej osoby możesz być ty sam/a.

  1. Ty sam/sama + ofiarowanie miłości, którą ma się w sercu = bezcenny prezent, a wręcz skarb 💖
   Pozdrawiam serdecznie 🙂

Dodaj komentarz