Jaki wpływ ma OTOCZENIE na nasze życie?

otoczenie

Witajcie Kochani, w dzisiejszym wpisie wskażę, jak ogromny wpływ na nasze życie ma otoczenie, w którym się znajdujemy. Potwierdzę również, że stare powiedzenie „Z kim przystajesz, takim się stajesz” zawiera w sobie 100% prawdy.

blogerka Sylwia Szutko

Na bazie dzisiejszego wpisu mam również ogromną nadzieję, że wielu z Was przeanalizuje swoje otoczenie, w jakim gronie ludzi przebywa, jaki oni mają wpływ na Wasze życie oraz jeżeli tylko zajdzie taka potrzeba i będzie możliwość, zmieni grono znajomych.

Chciałabym, aby wpis stanowił dla Was inspirację tego, JAK SIĘ WYBIĆ, ponieważ to, w jakim gronie osób przebywamy, ma również wpływ na to, co robimy w życiu, o ile cokolwiek robimy… Gdyż właśnie otoczenie może albo ciągnąć nas w dół, albo wznosić do góry 😉

Ile razy słyszałeś, że czegoś nie możesz?
Ile razy słyszałeś, że sobie z tym nie poradzisz i po co to robisz?
Ile razy słyszałeś, że szkoda wysiłku i pracy?
Ile razy słyszałeś, że do czegoś się nie nadajesz?

Zapewne bardzo wiele… Ja sama kilkanaście razy usłyszałam to w swoim życiu.
Każdy z nas słyszy, że nie jest orłem w danej dziedzinie, że nie jest doskonały i żeby zszedł na ziemię. Jednakże takie sformułowania, możemy usłyszeć tylko i wyłącznie od tych, którzy są na niższym poziomie, ponieważ osoby „wyżej postawione”, orły w jakiejś dyscyplinie, branży, bądź polu, nie powiedzą Ci tego.


AMBITNE OTOCZENIE

Orły zmotywują Cię jeszcze bardziej, dla nich zawsze będziesz kimś i dla nich niemożliwe nie istnieje.
Oni wskażą Ci zalety podejmowania trudu, potwierdzą fakt, że jak czegoś się bardzo pragnie, to wszystko jest możliwe oraz przedstawią Ci same plusy pięcia się w górę. Dla ludzi z ambicjami zawsze będziesz zwycięzcą, nieważne czy dopiero zaczynasz, czy faktycznie jeszcze daleka droga nauki, doświadczenia i praktyki przed Tobą – oni będą patrzeć na Ciebie w wyjątkowy sposób.

SŁABE OTOCZENIE

Ludzie niższego pokroju, zadadzą Ci te wszystkie pytania postawione wyżej. Oni za wszelką cenę będą starali się wmówić Ci, że jesteś beznadziejny, że czegoś nie umiesz zrobić, a wszystko, co będziesz robił, będą krytykować. WSZYSTKO. Właśnie to ich charakteryzuje…

Oni we wszystkim doszukują się błędu i będą mówić Ci o nich w taki sposób, że faktycznie możesz stwierdzić, że to, co robisz nie ma sensu… Sami nie robią nic pożytecznego, całe dnie spędzają na oglądaniu seriali, plotkowaniu o innych, na śniadanie zapychają się chipsami i colą, do niczego w życiu nie dążą, albo dużo mówią, a nie robią nic i wiecznie narzekają.
Słabe otoczenie, gdy się od niego uwolnisz, będzie miało ogromną zawiść do Ciebie.

Oni, gdy w końcu osiągniesz sukces:

 1. Zaczną Cię krytykować na każdym kroku;
 2. Zaczną Cię podejrzewać, że wszystko, co masz nie jest efektem Twojej ciężkiej pracy, a jakiejś tajnej strategii;
 3. Zaczną być zawistni, bo będziesz miał to, czego oni nie mają i czego nigdy mieć nie będą;
 4. Będą pałać do Ciebie nienawiścią za to, że udało Ci się wybić i na każdy twój nowy sukces będą patrzeć z pogardą.
 5. To oni będą Twoimi największymi hejterami i będą obgadywać Cię na każdym kroku.

Co zrobić, aby dołączyć do grona AMBITNYCH?

Trzeba wśród nich przebywać.
Realnie albo wirtualnie.

 1. Czerpać od nich inspirację, którą nieustannie się dzielą i chcą wydeptywać innym nowe szlaki.
 2. Przyglądać się ich działaniom i słuchać rad.
 3. Nie bać się pytać, bo w końcu kto pyta, nie błądzi 😉

Bierz przykład z najlepszych, to sam dołączysz do grona najlepszych!

Jeżeli zatem wokół siebie masz ludzi, którzy ciągle narzekają na swój los, to wiedz, że w końcu do nich dołączysz i tak jak oni niczego nie osiągniesz w życiu, bo nikt w chwili słabości nie poklepie Cię po ramieniu i nie powie, że następnym razem Ci się uda, że człowiek uczy się na błędach i nie będziesz miał nikogo, kto Cię zmotywuje do działania, gdy leń przycupnie obok Ciebie.

Musisz poszukać i przebywać z ludźmi ambitnymi. Oni wyniosą Cię do swojego poziomu i dla nich zawsze będziesz znaczący w tym świecie.

Otaczaj się takimi ludźmi, którzy Cię kochają,
którym na Tobie zależy i którzy są mądrzejsi od Ciebie.

Jeżeli będziesz otaczał się ludźmi ambitnymi, chcącymi osiągnąć sukces, będziesz widział ich pracę, zaangażowanie oraz będziesz czerpał od nich pozytywną energię, to oni wyciągną Cię z dołu do swojego poziomu.

Zastanów się nad ludźmi, którzy Cię otaczają – w domu, w pracy, na uczelni, wśród znajomych. Czy ciągną Cię w dół, czy też motywują i pozytywnie wpływają na Ciebie?

W trakcie swojej życiowej drogi mnóstwo razy usłyszysz, że coś Ci się nie uda, ale pamiętaj, że tak stwierdzą TYLKO ludzie na niższym poziomie. Nie pozwól wtedy, aby realnie wpłynęli na Twoje życie i doprowadzili do zatrzymania Twojego rozwoju.

DBAJ O TO, KTO CIĘ OTACZA!!!


Na koniec mam dla Wam małe zadanie 😉
Weźcie kartkę papieru, wypiszcie otoczenia, w których przebywacie, np. praca, rodzina, bliscy znajomi, znajomi z uczelni, a także te osoby, które obserwujecie wirtualnie, wybierajcie sensowne kanały na YouTube, śledźcie poczynania osób, które mimo że nie realnie, to potrafią zmotywować Was do działania, i przy każdym otoczeniu napiszcie, jaki ono ma na Was wpływ, co Wam daje, czy są to ludzie ambitni, czy też nie.

I jeszcze jedna niezmiernie kluczowa kwestia – jeżeli już musisz przebywać wśród ludzi w jakimś otoczeniu, np. w pracy – nie pozwól, aby ściągnęli Cię na dno. Zabezpiecz się wtedy o silne, motywujące Cię oraz wspierające otoczenie, np. w rodzinie.

Na koniec, przeogromnie zapraszam Cię do moich najlepszych wpisów na blogu:

 1. Jak osiągnąć sukces? 
 2. Niech mnie kule biją! Kolejna BLOGERKA!
 3. Propozycje sukienek – STUDNIÓWKA 2017! 
 4. MY BIRTHDAY i 22 życiowych wniosków
 5. Dama w kapeluszu
 6. Zimowa stylizacja z BERETEM 
 7. Moje SUKCESY  w 2016 roku

Jeżeli tylko spodobał Ci się ten wpis, udostępnij i poślij go dalej, tym sposobem sam go nie zgubisz oraz wskażesz innym drogę do wybicia się z miejsca i otoczenia, w którym są 🙂

Chcesz być na bieżąco?
Wskakuj tutaj:

Całuję Was mocno i wierzę, że ten wpis pomoże Wam otoczyć się wspaniałymi ludźmi, którzy zawsze będą w Was wierzyć, zawsze będą wspierać, motywować i obdarzać miłością! ❤

czerwone usta

blogerka Sylwia Szutko

blogerka Sylwia Szutko

Komentarze: 9

 1. Swietny blog, bede tu zaglądać! Masz racje, to jakimi ludzmi się otaczamy wpływa na to kim jesteśmy. Prosty przykład, jeśli wszyscy nasi znajomi palą, istnieje duże prawdopodobieństwo że i my zaczniemy. Kiedyś słyszałam takie powiedzenie że jesteśmy średnia 5 naszych najbliższych przyjaciół. Coś w tym jest 🙂 zapraszam do mnie http://www.niebanalnezycie.pl

 2. Otaczajmy się jak najczęściej ludźmi, wśród których rosną nam skrzydła! Nie ma nic bardziej motywującego, jak wspierające otoczenie i inspirujące rozmowy!

 3. Dobrze, że możemy wybierać świadomie, ale nie jest to mozliwe w każdej sytuacji,np nie zawsze mozemy zmienić pracę…
  Ale post warty uwagi:-)

 4. Bardzo ciekawy wpis. Ostatnio czytałam artykuł w bardzo podobnej tematyce i tam było napisane, że to jacy jesteśmy jest średnią naszych 5 dorosłych znajomych.

 5. Witaj Sylwio!

  Ostatnio coś rzadko wstawiasz posty, ale pewnie sesja nadchodzi, a wiadomo, dwa kierunki nie jest łatwo ogarnąć. Mam nadzieję że po sesji znowu będzie kilka postów w tygodniu, myślę że jest nas dużo kto czeka na nie. Ostatnio widziałam że miałaś problemy z mieszkaniem, udało coś Ci się znależć?
  Powodzenia, Karolina

  1. Witaj Karolino!
   Dziękuję za troskę. Trafiłaś w 10! Nauka pochłania obecnie wszystkie moje dni i noce, jednakże niebawem powracam z podwójną energią!
   Co do mieszkania – nie tyle były to problemy, ile chęć zmiany 😉 Każdy może spojrzeć na to inaczej – dla jednych przeprowadzka i zmiana mieszkania będzie stanowiła problem i nie uznają tego, jak możliwość rozwoju, dla drugich natomiast będzie to nowy początek. Ja jak łatwo się domyślić należę do tych drugich i zmianę mieszkania traktuję jako możliwość postawienia kolejnego kroku do przodu 😉
   Pozdrawiam,
   Sylwia

 6. Co do zasady zgadzam się z Tobą – otoczenie ma ogromny na nas wpływ. Wydaje mi się jednak, że za bardzo upraszczasz temat – czasem pytanie „po co to robisz, po co ci to” nie wynika z zawiści, lecz z szeroko (choć czasem mylnie) pojętej troski.

 7. Moje otoczenie najbardziej psuje bałagan i rzeczywiście ma wpływ na moje samopoczucie oraz realizowanie zadań. Jak mam posprzątane, to mogę wszystko – dotyczy to zarówno nawarstwienia rzeczy jak i toksycznych ludzi wokół mnie 😉

 8. Dawno już odgrodziłam się od toksycznych znajomości, nie wnoszą niczego dobrego do naszego życia, podcinają skrzydła. Taki porządek zrobiony od czasu do czasu mile widziany, zostają najcenniejsze więzi. 🙂

Dodaj komentarz