BLOGMAS DZIEŃ 21 i 22: Pakowanie prezentów – DIY!

Kochane!

To już jutro! Już jutro wszyscy usiądziemy do Wigilijnego stołu, przepełnieni miłością, troską, dobrocią i radością. Dla tych, którzy jeszcze nie spakowali swoich prezentów, dzisiaj jest specjalny wpis, który mam nadzieję zainspiruje Was do tradycyjnego, prostego i skromnie pięknego opakowania swojego podarunku najbliższym <3

diy

wstążka

Czego będziesz potrzebowała?

  1. Jednolitego papieru do pakowania;
  2. Taśmę dwustronną;
  3. Wstążki jutowej;
  4. Sznurka do pakowania prezentów;
  5. Kawałek tektury;
  6. Korektora w płynie bądź białej farby i pędzelka.

KROK 1.
OWIJANIE

Owiń dokładnie prezent papierem, postaraj się zrobić to tak, aby nigdzie nie wystawał żaden zbędny kawałek papieru. W miejscach, w których zaginasz papier podklej go taśmą dwustronną – unikniesz w ten sposób sytuacji, gdzie taśma będzie dostrzegalna i tym samym prezent nie będzie wyglądał zbyt estetycznie.

img_3942

KROK 2.
SZNURKOWANIE

Drugim krokiem jest zawiązanie na paczce sznurka i zrobić z niego kokardkę.
Ważne jest, aby jeden kraniec sznurka zostawić dłuższy ze względu na doczepienie do niego etykietki z imieniem 😉

img_3934

KROK 3.
ETYKIETOWANIE

Do jednego, dłuższego końca sznurka przywiązujemy wyciętą wcześniej z tekturki etykietę.

prezent

KROK 4.
WYPISYWANIE

Gdy nasz prezent będzie już przywiązany sznureczkiem z etykietką, kolejnym krokiem będzie jego oznaczenie, czyli napisanie (namalowanie) na etykiecie imienia, dla kogo prezent jest przeznaczony.

Imię można napisać za pomocą korektora w płynie bądź też białej farby i cienkiego pędzelka.

 

pakowanie prezentów DIY

etykieta na preznt

Święta

KROK 5.
KOKARDOWANIE I OZDABIANIE

Kokardowanie, to już prawie finish!
Prezent bez świątecznej, delikatnie mieniącej się kokardki również jest piękny!
Jeżeli nie masz wstążki, możesz wykorzystać korektor, tudzież białą farbę i zrobić na prezencie tzn. łatki 🙂 Nie muszą być idealne, takie nierównomierne dodają naszemu gift’owi jeszcze więcej uroku!

Natomiast w przypadku, gdy chcesz, aby Twój prezent wyglądał bardziej elegancko, przewiąż go wstążeczką – doskonale sprawdzi się jutowa, bądź koronkowa 🙂

prezent

kokardka

img_3964

KROK 6.
PODARUJ Z MIŁOŚCIĄ

Jest to najważniejszy krok ze wszystkich dotychczasowych.
Tak naprawdę nieważnie, jaki będzie Twój prezent, czy będzie zapakowany w kolorowy papier, czy będzie miał ogromną mieniącą się kokardę, czy też będzie znajdował się w torebce na prezent… Jeżeli tylko podarujesz go ze szczerą miłością, włożysz w jego przygotowanie całe swoje serce i wszystko, co w nim skrywasz, wszystko inne nie będzie miało znaczenia.

prezenty

TO JEST JUŻ KONIEC

Najdroższe, właśnie dobiegł końca ostatni BLOGMA’s.
Było mi ogromnie przemiło móc przez te kilkanaście dni kontaktować się z Wami czasami w trochę bardziej, czasami trochę mniej, świąteczny sposób. Mam nadzieję, że Wam również chociaż trochę podobała się ta nasza blogmas’owa przygoda, że dowiedziałyście się, jak ubrać się na Wigilię, co zrobić, aby w Święta nie przytyć, jaki jest sposób na udane Święta i wiele wieeeele więcej 🙂 Wszystkie blogmas’y znajdziecie, wpisując w lupkę „BLOGMAS”.

Jutro nastanie dzień, w którym mam nadzieję, każdy otworzy siebie i swoje serce, w którym zostawimy za sobą wszystkie smutki, żale i złości. Pamiętajcie, że życie mamy tylko jedno, a to jak je przeżyjemy zależy tylko i wyłącznie od nas.

Wszystko, co chcemy mieć, jak chcemy żyć i jakim chcemy być człowiekiem, ZALEŻY OD NAS.

I zachęcam również, tak jak już wspominałam w jednym z blogmas’ów, aby nie zgubić prawdziwego ich tych Świąt, bo jutro jest dzień, w którym wszystko zaczyna się na nowo. Dzień, w którym przypominamy sobie, że Bóg stał się człowiekiem i że żyjemy dzięki Niemu.

Bądź zatem wdzięczna.
Bądź szczęśliwa.
Uszczęśliwiaj innych.

stroik świąteczny

Świąteczna atmosfera

ŻYCZENIA

Czego Wam wszystkim życzę i zarazem również sobie?

Tego, abyśmy miały odwagę żyć, działać, spełniać swoje marzenia, nie bać się trudności i twardo stąpać po ziemi.
Tego, aby nasze serca nie tylko były przepełnione miłością, ale aby również wypływała ona z nas w niezliczonych ilościach.
Tego, aby każda z nas znała swoją wartość, ceniła siebie i każdego dnia stawała się jeszcze piękniejsza.
Tego, aby trudne doświadczenia przytrafiające nam się w drodze naszego życia, wzmacniały nas jeszcze bardziej i pozwały świadomiej postępować w życiu.
Tego, aby nadzieja w nas NIGDY nie umarła.
Tego, abyśmy dostrzegały to, co mamy i nieustannie za wszystko DZIĘKOWAŁY.
Tego, abyśmy mogły za rok spotkać się w tym samym miejscu w Internecie – piękne, mądre, z nowymi doświadczeniami, z mnóstwem wiary i siły, że możemy wszystko.

Miejcie wspaniałe życie.

Będąc teraz w Białej Podlaskiej, moim rodzinnym mieście, patrząc na śnieżno-białą choinkę, z białymi gwiazdkami, siedząc w skarpetkach w renifery, przesyłam Wam szeroki uśmiech i życzę, abyście dawały sobie, choć odrobinę takiego prawa do szczęścia, które ja mam teraz. 

A jeżeli chciałabyś zrobić mi prezent – prześlij proszę jednej osobie którykolwiek mój wpis, albo link do bloga, być może znajdzie tutaj coś dla siebie, być możne któregoś z tych wpisów potrzebuje…
Z całego serca DZIĘKUJĘ.

❤❤❤

Dodaj komentarz